Sosyolay.Com Kullanıma Hazır :)

Kısaca; PHP öğrenmeye yeni başlamıştım. 1 ay kadar bir süre ufak pratiklerle geçti. Ardından kendimi daha iyi geliştirmek için ufak bir proje geliştirmeye karar verdim ve 2,5 haftada Sosyolayın ara yüz tasarımını ve kodlamasını tamamladım.

Sosyolay da herhangi bir şey hakkında konu açabilir, açılan konulara yorum yazabilir, konular için favorilerim listesi oluşturabilir, diğer üyelere Özel mesaj gönderebilir vede (bence gereksiz bir özellik olsa da) bir konuyu veya kullanıcıyı şikayet edebilirsiniz.

Site de hatalarla karşılabilirsiniz, bazı sayfalarda Türkçe karakter hatası olabilir. Karşılaştığınız sorunları “mail@kcaliskan.com” a mail atasarsınız sevinirim. Bunların dışında hertürlü soru, gönüş ve önerileriniz için de mail atabilirsiniz :).

Keyifli Günler, Kaan Çalışkan.

Sosyolay.Com

5 thoughts on “Sosyolay.Com Kullanıma Hazır :)

 1. Güzel bir çalışma olmuş tebrik ederim, merak ettiğim 1 aylık bir PHP öğrenme sonucunda mı bu siteyi oluşturdunuz yoksa başka tecrübeleriniz de işin içine girdi mi ?

  1. Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim,

   Yaklaşık 5 yıldır web sitelerinin arayüz tasarımıyla ilgileniyordum, öncesinde temel programlama bilgim vardı. Ayrıca Html ve CSS bilgim vardı. Kısaca bir web sitesinin nasıl çalıştığını gayet iyi biliyordum. Üstüne PHP öğrenmeye başladım ve etrafımda bir sorunda anında soru sorucak kişilerde olunca kısa sürede belli bir noktaya gelebildim.

   1. Güzel olmuş merakınız ilginiz de desteklemiş tabi bu eğitimi sonuç olarakta güzel meyveleri toplamaya başlamışsınız 🙂 Anladığım kadarıyla girişimcilik konusunda baya ilgili ve netice olarak bilgilisiniz, Mynet ofisini merak etmişimdir hep kaç kişi çalışıyor imkanlar nasıl vs. neticede insan Google, Facebook ofislerinin internette dönen fotolarını görünce merak düşüyor içine acaba bizdekiler nasıl diye :)) Ben Google’a mynet ofisi yazarak geldim blogunuza ve şu an favorilerim arasında yer alıyor sayfanız, orjinal içerik görmeyi özlemiştim güzel oldu gerçekten sizinle karşılaşmak. Umarım kaleminiz hiç eskimez amatör ruhunuzla profesyonelce işler çıkartırsınız sürekli, takipteyim iyi yayınlar :))

    1. Güzel yorumlarınız için öncelikle çok teşekkür ederim, evet girişimcilikle ve o kültürle çok ilgiliyim. Girişimci bir ruha sahip olmak gerçekten çok güzel ve değer biçilemeyen birşey bence. Mynet ofisi gerçekten çok güzeldi, boğaz manzarasına diyecek söz yoktu 🙂 Ekipte gerçekten çok dinamik, cana yakın ve tabi ki internet kültürü üstüne çok bilgi sahibi. Size tavsiyem; Google tarzı ofislere bakıyorsanız Türkiye de, Markafoni videosunu ve fotoğraflarını [http://www.flickr.com/photos/etohum/sets/72157627254671488/] ayrıca Mynet fotoğrafları [ http://www.flickr.com/photos/etohum/sets/72157627130555243/%5D a göz atın mutlaka. Markafoni tamamen San Francisco daki büyük ve başarılı şirketlerin benzeri kültürünü oturtmaya çalışıyor. Ekibi çok genç ve cana yakın. Markafoniyi çok beğenmiştim hatta hayran kaldım diyebilirim o konuda.

     1. Evet markafoni ve mynet videolarını izledim verdiğiniz linkteki fotoğraflara da baktım. Türkiye’de internet sektöründe hizmet veren şirketlerin böylesine ofislerde çalışması gerçekten güzel birşey ve umut verici. Umarım çok daha ileriye taşıyabiliriz bu potansiyelimizi 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *